Kadın

..

Teknoloji

Magazin

..

Sinema

..

Haberler

Videolar

reklam

Son Eklenenler

5. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI
Sendikamızın 5. Olağan Genel Kurulu 01.07.2021 tarihinde, Kocatepe Mahallesi Yüksel Caddesi Yüksel Apartmanı 20/7  Çankaya/Ankara adresinde saat 11.oo de aşağıda yazılı gündemle toplanacaktır. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı 10.07.2021 tarihinde..
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 97.YILINI UMUTLA VE ÇOŞKUYLA KUTLUYORUZ
Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yılını kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün liderliğinde emperyalizmin yenilgiye uğratılmasının sonucu olarak kurulmuştur. Mustafa..
30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
Merhaba dostlar. Bu gün 26 Ağustos. Sabaha karşı 05.35 te topçu ateşiyle başlayan, 30 Ağustos ‘ta zaferle sonuçlanıp, 9 Eylül’de süvari birliğinin güzel İzmir’imize girerek işgali sonlandırmasıyla taçlanan büyük taarruzun..
TÜM EMEKÇİLERİN VE YURTTAŞLARIN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ
Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolu toprakları, yüzyıllarca bir arada yaşama kültürüne, hoşgörüye, sevgiye ve kardeşliğe ev sahipliği yapmıştır. Bayramlar, her türlü zorluk ve soruna rağmen sevgiyi, hoşgörüyü ve kardeşliği simgeleyen, insanların..
LOZAN’IN 97. YILDÖNÜMÜNDE ANITKABİR’E DEZENFEKTE BAHANESİYLE İZİN VERİLMEMESİNİ PROTESTO ETTİK
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tapusu olarak nitelenen Lozan Anlaşması’nın yıl dönümünde Anıtkabir’e yapılmak istenen ziyaret ‘dezenfektan’ bahanesine takıldı. Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, Atatürkçü Düşünce..
LOZAN ANTLAŞMASI BU ÜLKENİN BAĞIMSIZLIK BELGESİDİR!
Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının ve egemenliğinin belgesi olan Lozan Antlaşması’nın 97.yıldönümünü kutluyoruz. Türk ulusu, 24 Temmuz 1923 tarihinde İsviçre’nin Lozan şehrinde emperyalist devletlere karşı büyük bir siyasi zafer kazanmıştır. Türk ulusunun..
AYASOFYA BAHANESİYLE ÜLKENİN KURUCUSUNA DİL UZATAN ANLAYIŞI KINIYORUZ
Ayasofya’nın müze statüsünün düşürülmesi ve cami olarak ibadete açılmasına karar verilmesinin bahanesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e dil uzatılmasını ve ona saygısızlık yapılmasını kabul etmiyoruz ve malum çevreleri kınıyoruz...
SİVAS KATLİAMI’NDA CAN VEREN AYDINLARIMIZI SANATÇILARIMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ
2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas’ta gerçekleşen ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’ndeki 33 yazar, ozan, düşünür ile 2 otel çalışanının..
GIDA FİYATLARINDA YÜKSELİŞ HAZİRAN AYINDA DA SÜRÜYOR !
-GIDA HARCAMALARI HAZİRANDA BİR ÖNCEKİ AYA GÖRE YÜZDE 0,7 ORANINDA ARTTI. -HAZİRANDA GIDA FİYATLARINDA YAŞANAN ARTIŞI EKMEK, UN, BULGUR VE MAKARNA FİYATLARIYLA ET VE İŞLENMİŞ DİĞER GIDA FİYATLARINDA GÖZLENEN YÜKSELİŞLER..
KIDEM TAZMİNATI İÇİN DİSK VE SENDİKALARI ZİYARET ETTİK
Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, sendikal örgütlenmenin sorunlarını değerlendirmek ve kıdem tazminatı fonunun yeniden gündeme getirilmesi üzerine  İstanbul’da DİSK Genel Merkezini, Ankara’da Tez-Koop-İş Sendikası’nı ve TES-İŞ sendikasını ziyaret etti. Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş..